1. Świat Toyoty
  2. Nowości
  3. Toyota Professional z kolejnym miesiącem wzrostów. Hilux zdominował segment pick-upów
8 marca 2024

Kolejny miesiąc wzrostu rejestracji aut Toyota Professional z dominacją modelu Hilux wśród pick-upów

W ciągu dwóch pierwszych miesięcy bieżącego roku zarejestrowano już 1521 egzemplarzy aut z linii Toyota Professional, co stanowi wzrost o 20% w stosunku do roku poprzedniego. Modele PROACE i PROACE CITY znalazły się wśród 10 najpopularniejszych vanów na rynku, PROACE CITY został liderem segmentu CDV, a Hilux osiągnął blisko 50% udział w klasie pick-upów.

Toyota Professional kontynuuje imponujący wzrost sprzedaży. Tylko w lutym tego roku zarejestrowano 856 samochodów osobowych i dostawczych z tej linii, co w porównaniu z lutym 2023 roku oznacza poprawę wyniku o 35%. Od początku roku na drogi wyjechało już 1521 aut Toyota Professional, czyli o 20% więcej niż dokładnie rok temu.

Co więcej, w lutym dwa modele Toyoty znalazły się wśród dziesięciu najczęściej rejestrowanych w kategorii samochodów dostawczych, zarówno w wersji van, jak i osobowej. Model PROACE CITY zajął 6. miejsce, osiągając liczbę 356 egzemplarzy, natomiast PROACE uplasował się na 8. miejscu, notując 262 rejestracje. To kolejne sukcesy marki na polskim rynku motoryzacyjnym.

Rekord popularności modelu PROACE CITY

PROACE CITY jest modelem, który nieustannie dominuje w segmencie CDV, największym zainteresowaniem ciesząc się od 2021 roku. W lutym tego roku zarejestrowano 356 egzemplarzy tego auta, z czego 229 sztuk to wersja van, a pozostałe 127 egzemplarzy to osobowe Verso. Od początku roku z salonów wyjechało z kolei już 638 sztuk Toyoty PROACE CITY z przewagą vanów (434 egz.). Model ten utrzymuje pozycję lidera w segmencie z udziałem na poziomie 26,2%.

Model PROACE także odnotowuje znaczące wyniki sprzedaży, a wzrost rejestracji o 46% daje mu drugie miejsce w segmencie MDV. W samym lutym miały miejsce 262 rejestracje modelu w wersjach van (130 egz.) oraz osobowej Verso (132 egz.). Z kolei przez dwa pierwsze miesiące roku salony opuściło już 516 sztuk tego auta z linii Toyota Professional (295 egz. wersji van, 221 egz. Verso).

Hilux liderem w klasie pick-upów

W 2024 roku Toyota Hilux stanowiła blisko połowę wszystkich zarejestrowanych w Polsce pick-upów, co daje aż 46,8% udziału na rynku. Tylko w lutym na drogach pojawiło się aż 238 egzemplarzy tego niezawodnego i wytrzymałego modelu, a włącznie ze styczniem dokonano już 367 rejestracji. To imponujący wzrost o 148% w porównaniu z rokiem poprzednim.